Nem mindig könnyű megítélni, hogy mennyire építhetünk a kapcsolatunkra valójában, és mennyire illünk össze a párunkkal. Előfordulhat, hogy kompromisszumot kötöttünk, és alább adtuk az igényeinket, mert nem gondoltuk, hogy többet érdemlünk. Van azonban, aminél nem érdemes alább adnunk.
Az adok-kapok egyensúlya
A harmonikus kapcsolat jellemzője, hogy mindkét fél beleteszi a maga részét a kapcsolat építésébe. Ez megnyilvánul a szeretet kifejezésében, apró kedvességekben és figyelmességekben, amelyek örömet okoznak, segítséget jelentenek a másiknak. De ugyanígy része a konfliktusok felvállalása is, és a nyitottság, hajlandóság a megoldásra. Fontos, hogy ne csak adni akarjuk, hanem tudjunk elfogadni is, és legyünk nyitottak arra, amit a párunk adni szeretne.
Érzelmi biztonság
Bár fontos, hogy a kapcsolatban is megőrizzük a stabilitásunkat, a saját személyiségünket és önállóságunkat, a párkapcsolattal egyben új identitás is alakul. Ebben az új helyzetben pedig jogosan várjuk el a párunktól, hogy lehessen rá számítani, meg tudjunk bízni benne, és támogasson minket a céljaink elérésében. Hogy elmondhassuk neki a problémáinkat, őszintén megbeszélhessük vele mindazt, ami éppen foglalkoztat, még ha nem is tőle várjuk, hogy megoldja helyettünk a nehézségeket. Ki jobban, ki kevésbé igényli, és tudja ezt megtenni, de a jó kapcsolat általában az érzelmi szövetségre épül.
Egyre mélyülő szeretet
A hosszú távú kapcsolatok általában sok hullámvölgyet átélnek, és sokat változnak az idők során. Azonban minden egyes válság hozzájárulhat ahhoz, hogy utána megerősödve folytassuk a közös utunkat, egyre szorosabbá váljon a kapcsolatunk, és mélyüljön a kettőnk közti szeretet.
Forrás: ridikul.hu